Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Od akého veku dieťaťa môžem dať zaočkovať proti hepatitíde A

    Dobrý deň,
    Chcem sa opýtať od akého veku je možné zaočkovať dieťa proti hepatitíde A. Mám 12 mesačnú dcéru a začali sme chodiť na detské ihriská, neustále si dáva ručičky do úst a všetko olizuje. Bojím sa, aby sa nenakazila žltačkou.
    Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Zvyčajne očkujem proti tejto infekcii po skončení základného očkovania, teda po zaočkovaní proti osýpkam, ružienke, mumpsu / eventuálne spolu s kiahňami/. Je možné očkovať proti žltačke typu A po dovŕšení dvanásteho mesiaca veku a očkovanie proti horeuvedeným ochoreniam riadne realizovať vo veku 15tich mesiacov.