Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • hepatitida A

    Dobry den pani doktorka,
    mame 11 mesacnu dcerku(plne dojcenu), ma za sebou ockovanie Rotarixom(ukoncene), Infanrixom(III davky), Prevenarom(II davky). Zvazujeme ockovanie proti Hepatitide A. Je to pre nu vhodne?V akom veku by to bolo optimlane?Citala som, ze okolo roka, ale pripada mi toho akosi vela, zaroven by som vsak dietatko chcela preventivne chranit.
    Dakujem za vas odborny nazor.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Očkovanie proti žltačke je možné začať po dovŕšení jedného roka. Ja to v mojej praxi robím tak, že zaočkuje základné povinné očkovania, ktoré zvúčša končia v 15tom mesiaci a potom po mesiaci začínam očkovať žltačku typu A, teda havrix.