Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • tvrdá červená vyrážka

    Dobry den,

    dcerka ma 2 mesiace a asi pred tyzdnom sa v mieste vpichu vakciny proti TBC objavila cervena vyrazka, zväcsuje sa a tvrdne. Co by sme mali robit? Ako ju osetrovat? Nasa detska lekarka nam povedala, ze ju mame natierat liehom a vysusuvat. Je to spravne?

    Miriam Feretova

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Len ťuknúť liehom pri kúpaní, aby sa miesto dezinfikovalo. V každom prípade miesto sledujte, pokial bude vyrážkia viac 10 mm v priemere, alebo budú okolité uzliny zdurené určite navštívte vásho detskéh lekára.