Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • tbc-komplikacie

    , Autor: slavinka

    Dobry den, Chcela by som sa opytat,ci bolo spravne zaockovat mojho syna proti tbc,ak sa narodil v 37 tyzdni sekciou a zaockovali ho len 2 dni po narodeni,.samozrejme ze nastali komolikacie,po skoro 4 mesacnej liecbe antituberkulotikami benemicin a nidrazid,aj tak ideme na operaciu,spravny postup pri kalmetizovani je , najskor 4 den po narodeni sa moze ockovat aj to len u zdravych a donosenych deti .u ostatnych sa odporuca cakat.prosim vas o nazor ci to bolo spravne a ci to moze mat suvis .dakujem.Slavka

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Komplikácie po očkovaní bývajú, nech je očkovanie prevedené kedykoľvek po narodení, aj u zdravých, donosených detí.
    Očkovanie sa prevádza u detí, ktorých hmotnosť je viac ako 2500 gramov, sekcia nehrá rolu pri rozhodovaní o očkovaní. Očkovanie sa prevádza na 4. deň po pôrode alebo najneskôr do šiesteho týždňa veku dieťatka. Potom má očkovanie iný postup.
    Prečo sa dieťatko očkovalo druhý deň života neviem.