Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • začervenanie jazvičky po roku

    Milá pani doktorka , po očkovaní sme nemali s jazvičkou žiadne väčšie problémy , reakcia nastala , jazvička sa pekne zahojila , miesto bolo pekné bledé , dnes po roku a 2 mesiacoch sa na rúčke jazvička začervenala a troška zdurila a okolo je asi 1 cm červený fľak , neviem či sa to mohlo stať aj vonkajším podráždením alebo sa čosi deje v organizme , čo vy na to ? je to nebezpečné ? máme čím skôr navštíviť detského lekára ? má sa to niečím ošetriť do návštevy lekára ? ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Po takto dlhom čase som reakciu na očkovanie nevidela. Môže to byť aj podráždené mechanicky lokálne, deti v tomto veku sú veľmi čiperné. Sledujte to niekolko dní a ak by sa začerveanie nestratilo, určite konzultujte lekára.