Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Hrčka v podpazuší po očkovaní

    Dobrý deň.
    Moja dcéra sa narodila 22.6.Bola zaočkovaná GBC vakcínou na štvrtý deň.To by bolo v poriadku.Minulí týždeň jej detská doktorka nasla v podpazuší hrčku.Nasledovali ďalšie vyšetrenia a ukázalo sa že je to reakcia na očkovanie proti TBC spomínanou vakcínou.Teraz tam má jednu 15mm hrčku a tri menšie.Doktor jej nasadil antibiotiká a povedal,že keď sa to nevstrebe tak to bude musieť ísť von.Ono to nie je všetko.Ukázalo sa,ze tento problém nemáme len mi,ale viac detičiek ktoré sa narodili v tom čase v Prešovskej nemocnici.
    Chcel by som vedieť p. doktorka,či je tato reakcia v poriadku,či je to bežné a či ste sa s niečim takým stretli.
    Ostávam s pozdravom a ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    S reakciou po očkovaní sa bežne stretávame, býva aj takáto, že sú zdurené okolité lymfatické uzlinky. Ak je dieťa v starosltivosti lekár, ktorý sa tomuto problému venuje, nepochybujem o tom, že problém bude vyriešený. Takéto problémy sa vyskytujú na celom Slovensku, dokonnca na výchdonom Slovensku bývali doposiaľ menej časté. U všetkých detí, ktoré som doposiaľ s týmto problémom riešila, sa všetko po určitom čase upravilo.