Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • reakcia na očkovanie TBC

    Prosim Vás moja vnučka bola na šiesty deň po narodení očkovaná na TBC. Nad ruhý deň sa jej na telíčku a končatinách urobili červené fľaky. Je kojená. Môže to byť reakcia na očkovanie ?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nie , myslím, že nie je to reakcia na očkovanie, reakcia na očkovanie sa prejavuje inak. Rôzne vyrážky, či mapy sa na novorodeneckej koži vyskytujú ale je treba príčinu hľadať inde než v tomto očkovaní