re: tuberkuloza
, Autor: Registrovaný používateľ
dakujem za odpoved, o tom ,ake tragicke nasledky vela krat ockovanie pre niektorých " slabsich" jedincov ma- trpia ich nasledkami a nikdo si to nechce spojit s reakciou na ockovanie - o tom sa nepise - tak ako to, ze 1 dieta rocne pri nezaockovani zomrie. zomieraju aj tak, nie vsak priamo na TBC a radsej sa to nehovori. citala som , ze oclkovanie ma iba 80 percentnu ucinnost, takze aj tak chorobu mozem dostat. este jedna ziadana odpoved - ako je to s pneumokokom, kedze vakcina odolava len 7 typom ale pneumokokov je cca 90 roznych viac.? tych 7 je tych , ktore sposobuju smrt? ci sa najde taketo riziko aj medzi tymi, proti krotym vakcina ucinna nieje?
ps: nemyslela som konretne na deti bohate a chudobne, ale to, co s tym suvisi. - slaba starostlivost, hygiena, co nepriamo vplyva na imunitny system a ten moze byt potom naachylnejsi na ochorenia.
dalo by sa povedat, ze na kazdu vaznejsiu chorobu - napr. chripka- sa v podstate da zomriet, ak ma pacient ktomu dispozicie - fyz. a psy. oslabeny jedinec, alebo pslabeny len v tom case. nech by uz len jeden zomrel- preco sa neocuje proti vsetkemu teda? cierny kasel je tiez aj vyliecitelny. s rizikom, ze sa choroba moze prevrhnut v tragediu musime pocitat vsade. ochvilu bude ludstvo zdegenerovane vakcinaciami cele, kvoli jednemu smretlnemu pripadu. naucme sa chorobou prejst bez vakciny - prida nam to na imunite aj psychickom vyzreni - mam na mysli napr. kiahne a ine lahsie ochorenia, nebudme pohodlní, doplatime na to neskor-nas genotyp na to doplati.- budeme precitlivelý len na najmensiu nadchu a neporadime si bez ockovanie ani s nou- ved cely proces liecenia - aj ked je neprijemny- a nie smrtelny- nas posuva a posilnuje dalej.
samozrejme tazko rizikove smrtelne choroby neprehliadam.
len sa mi zda, ze sme akosi ustraseny voci veciam, ktore su prirodzene v nasom zivote. preco sa neockuje proti encefalitide, ta je tiez v 1 percente smtelna, ak sa nelieci vcas. nie je to dovod na masovu radu na ihlu? na co sa tu caka?