Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • očkovať, či neočkovať

    Dobrý deň! Pani doktorka nám odporučila očkovanie proti rotavírusom, chcela by som sa spýtať či dať alebo nedať dieťa zaočkovať?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    To závisí len a len od vás. očkuje sa nie vpichom, ale dieťatko očkovaciu látku dostane do pusinky, prehltne ju. Vedľajšie účinky som za štyri roky, čo touto očkovacou látkou očkujem nepozorovala, isté je, že očkovanie chráni proti závažnému ochoreniu spôsobenému rotavírusmi.