Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • rotavirus.

    Dobry deň pani doktorka.Mam 6 mesačného synčeka a ma za sebou už aj očkovanie proti rotavirusu.Teraz je v nemocnici a všade okolo sú detičky s rotavírusom.Može to od nich dostať aj keď je Zaočkovaný?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Pokiaľ nie je zničený jeho imunitý systém ú samotným ochorením alebo intenzívnou liečbou/ nie je pravdepodobné, že ochorie na rotavírusovú infekciu. Ak by ju aj získal, jej prejavy budú mierne.