Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Rotarix verzus Rotateq

    Dobrý deň , chcela by som sa spytat ktoru z tychto dvoch vakcin vy odporucate na ockovanie proti rotavirusom Rotarix alebo Rotateq?
    pretoze ja som na internete nasla ze Vakcina Rotarix je infikovana tak teraz neviem ci mam svojho synceka dat zaockovat .clanok sa nachadza na : http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=10350

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vakcína Rotarix nie je infikovaná. Zlomok látky, ktorý sa tam našiel nie je infekcia a nemá žiadne nežiadúce účinky ani vplyv na účinnosť očkovacej látky. nie je to môj názor ale vyjadrenie europskej liekovej agentúry, takže látka kvôli tomu nie je stiahnutá s očkovania.
    Rozhodnutie o tom, ktorou látkou zaučkujete vaše dieťa je plne vo vašich rukách, nikdy nedávam odporučenia týkajúce sa konkrétnych produktov. Rozdiely medzi očkovacími látkami si môžete prečítať napríklad v poradni očkovania v časopise Mama a ja.