Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • ockovanie po prekonani

    Dobry den,
    chcem sa informovat ohladne ockovania mojej dcery proti rotavirusom. Dcera ma 18 mesiacov a pred tyzdnom prekonala rotavirusovu hnacku, ktoru sme museli par dni odlezat v nemocnici. Po navrate domov, nam obvodna lekarka oznamila, ze je potrebne dceru zaockovat. Je nutne ju dat zaockovat, ked uz to prekonala?
    Dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Očkovanie proti rotavirusom musí byť ukončené do šiesteho mesiaca veku dieťaťa. Neskôr sa neprevádza.