Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • idealny vek

    Dobrý den pani doktorka.chcem dat svoju malu zaockovat proti ratavirusom a doktorka ju chce ockovat uz od 6 týzdna.moze sa to?ja viem tak ze najskor od dvoch mesiacoch.dakujem.a este sa chcem opitat ci musi byt dieta pri ockovani uplne zdrave.dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dieťa má byť pri očkovaní zdravé, pred očkovaním ho má vyšetriť lekár a ten aj určí, či je v danom momente možné očkovať.
    Očkovanie proti rotavírusom je podľa príbalového letáka možné od šiesteho týždňa veku dieťaťa. vzhľadom na to, že u nás sa po pôrode očkuje proti tuberkuloze a ďalšie očkovanie je možné až po dvnástich týždňoch a vzhľadom na to, že sa udáva, že do tretieho mesiaca má dieťa protilátky proti tomuto ochoreniu prenesené od matky ešte z vnútromaternicovéhoživota, očkujeme až v treťom mesiaci veku.