Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • doba ockovania

    Dobry den rada by som vedela ci ma vyznam dat este teraz ockovat moju dceru proti rota virusom narodila sa 3.5. 3.11 bude mať 6 mesiacov k informaci o tomto ockovani som dostale neskoro. rada by som vedel do kedy najneskor sa moze zaockovat?dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Oficiálne je určené, že očkovanie má byť skončené do 26teho týždňa veku dieťaťa. Už sa mi párkrát stalo, že druhú dávku som podala pár dní po tomto termíne a viem, že sa nič nestane. Je to na individuálnom rozhodnutí pediatra, ktorý bude očkovať. Takže ak by ste to začali očkovať ešte dnes alebo zajtra, tak očkovanie ukončíte 17 dní po šiestom mesiaci. Je to mimo indikáciu uvedenú v príbalovom letáku, ale výnimočne je to možné. Isté je, že to musí rozhodnúť lekár, ktorý očkuje, či je ochotný to takto spraviť alebo nie.