Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • ockovat alebo nie ?

    dobry den chcem sa opytat ci aj v 30 je efektivne sa dat zaockovat vakcinou Silgard?
    podstupila som liquid based cytology a vysledky boli v poriadku .ale na krcku maternice mam ranku kt.krvaca .lekar povedal ze bude ranku sledovat a ze by bolo vhodne sa zaockovat proti krcku maternice.ako uz som vela clankov precitala a som tak 50 na 50. pisu ze je skor pre tie ktore este sex.neziju a mlade dievcata .tato vakcina je od vekovej hranice od 9-45 rokov .rovnakeho partnera mam uz 8 rokov tak aj to ma trochu brzdi lebo castejsie su nakazene zeny ktore ziju promiskujitnym sposobom zivota.dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Toto ochorenie číha na každú ženu. očkovanie pred začiatkom sexuálneho života sa odporúča preto, že sa začne ešte pred možnosťou nakaziť sa týmto vírusom. Inak to nemá so sexuálnym životom nič spoločné, myslímočkovanie nie nákaza.
    Očkovanie má význam v každom vekovom období ženy, nie je jedinou ochranou pred týmto závažným ochorením, ale určite veľmi významnou. Ani po očkovaní netreba zanedbávať pravidlné kontroly u gynekologa.