Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • očkovanie

    Dobrý deň, mohla by som sa Vás opýtať, že či je to pravda že pred týmto očkovaním musím byť panna a po očkovaní nesmiem mať 3 roky pohlavný styk? Za odpoveď vopred ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vôbec to nie je pravda!!!!!Odporúča sa očkovanie dievčat vo veku dvanásť rokov, kedy ešte nezačal aktívny pohlavný život, pretože tak sa najlepšie zabráni infekcii HPV vírusom obsiahnutým vo vakcíne. Očkovanie je možné v každom veku mladej ženy, štúdie ukážu a napovedajú, že vek pre očkovanie sa bude zvyšovať.