Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • dysplazia

    Dobry den,
    chcela by som sa spytat na dysplaziu krcka maternice.
    Pred vianocami mi lekarka po beznej cytologii povedala, ze mi vysla tazka dysplazia. Pred dvoma tyzdnami som bola na vysetreni knips a vysledky budu zajtra. Pani doktorka mi ale vravela, ze ak mi vyjde stredne tazka dysplazia, bolo by najlepsie najprv otehotniet a donosit dietatko, kedze zatial niesom mamina aby bol krcok maternice cely. Ak vyjde tazka tak najprv zoperovat konizaciou. Bojim sa ale toho, ze ak otehotniem v stredne tazkej dysplazii, za ten cas co bude dietatko v brusku moze sa moj stav vyrazne zhorsit, predpokaldam aj ze na prvy "sup" mi nevyjde otehotniet, takze to nebude len 9 mesiacov co necham bunky v krcku tak. je podla Vas dobry napad ist do tehotenstva?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem odpovedať na túto otázku, Najlepšie by vám poradil špecialista, onkogynekológ. Všetko samozrejme závisí aj od nálezu na krčku maternice a od vašich ťažkostí.