Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Dobrý deň.

    Bola som na cytologicke vysetrenie v decembri a vysledok som mala III A a pocula som ze s takym to vysledkom idu zeny na operaciu. Lenze mne moj doktor nepovedal nic a kazal mi prist o pol roka zase na cytologiu a nijako ma ani neliecil cely polrok. Moze sa vysledok cytologie zmenit ked sa nijako nelieči. Naco čakaju?..Alebo čo mam teraz robit? Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nie som gynekolog, takže neviem adekvátne odpovedať. uvedený výsledok podľa mňa ešte nie je dôvodom na operáciu, je aj dôležité ako vyzerá krčok v mikriskope a aké máte ťažkosti / napr. krvácanie/ tiež koľko máte rokov, či ste už rodila a podobne. Ak dôverujete svojmu lekárovi. len nezaabudnite ísť presne načas kedy vás objednal, ak máte pochyvnosti, asi by som vyhľadala vyšetrenie u iného lekára.