Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • otazka

    Dobry den, som po operacii krcka maternice a gynekolog mi odporucil ockovanie proti rakovine krcka maternice..chcela by som sa spytat, ci mozem mat pohlavny styk bez ochrany s priatelom od ktoreho som to mozno dostala?nenastanu nijake komplikacie? alebo sa nemoze moj stav zhorsit? mam 20 rokov. dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Očkovanie a pohlaný styk spolu nesúvisia. je síce pravda, že infekcia sa získa pohlavným stykom,ale žiaden vzťah medzi pohlavným stykom a očkovaním, ktorý by nejako ovpyvňoval očkovanie alebo sexuálny život neexistuje. Ak gynekolog zo zdravotného hľadiska očkovanie odporučil, iné vplyvy nie je potrebné zohľadňovať.