Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • váš názor na očkovanie

    Dobrý deň, chcela by som radu, či sa mám dať zaočkovať proti rakovine krčka maternice, ak mám 33 rokov, 2 detičky, som po rekonizácii, HPV v tele potvrdený, ale po rekonizácii mám výsledky OK. Dieťa by som ešte chcela. V rodine rakovinu nikto nemal, chodím na pravidelné kontroly, ale som obézna a žijem v strese, znížená štítna žľaza. Ak sa mám dať zaočkovať, akou vakcínou? prípadne aké lieky mám užívať na imunitu a ktoré lieky by ste mi odporučili z lekárne na chudnutie? Momentálne kojím, ale pomaly odstavujem. Ďakujem za váš čas na odpovede. Viem, dala som veľa otázok, ale budem rada ak mi odpoviete aj keď len na tú najhlavnejšiu, t.j. očkov. proti rakovine krčka maternice. S pozdravom a úctou Nikola

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ja na ostatné otázky ani neviem opdovedať. Lieky na chdunutie nezaberajú nijak výrazne, dôležitá je zmena stravovania a pohyb.
    Na podporu imunity viem poradiť len Imunoglukan, najlešpie dvakrát denne. Ostatné lieky ordinuje imunolog po vyšetrení.
    Očkovanie odporúčam všetkým ženám, bez ohľadu na vek. Výber vakcíny je plne v kompetencii pacienta. Samozrejme ani po očkovaní nesmiete zanedbať prevenciu!!!!!!!