Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • nedodržaný časový interval

    Dobrý deň prajem!
    Rozhodla som sa pre očkovanie proti rakoviny krčka maternice,1. a 2. dávku očkovacej látky som dostala podľa predpísaného časového odstupu,ale 3. očkovaciu dávku som dostala nie po 6. mesiacoch ako bolo predpísané,ale po 5. mesiacoch.Bola to moja chyba,lebo som sa prerátala,som musela odcestovať a dala som si dopredu predpísať poslednú dávku...Môže to mať vplyv na učinnosť očkovania?(Mala som očkovaciu látju Silgard.)Za vašu odpoveď vopred ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak to bolo po piatich mesiacoch od druhej dávky je to v poriadku. Ak od druhej, malo by to tiež byť v poriadku, ale možno bude vhodné preočkovanie po určitom čase. je potrebné sa poradiť, napríklad v Inštitúte očkovania a cestov. mediíny.