Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Nová očkovacia vakcína

    Prajem príjemný deň, som mama 3,7 ročného syna, ktorý začal navštevovať predškolské zariadenie. Nakoľko nemá očkovanie proti pneumokokom, chcela by som sa spýtať na novú 10-valentnú vakcínu, aká očkovacia schéma platí pri nej?
    Pri bežnej 7- valentnej vakcíne by synovi stačila jedna dávka. Neviete mi povedať, koľko dávok bude potrebných pri novej? Za odpoveď ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nová vakcína, Sinflorix, je určená pre deti do dvoch rokov, takže pre vaše deti odporúčam informovať sa o iných vakcínach na obranu proti pneumokokovým infekciám.