Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • infanrix a prevenar - schema ockovania

    Dobry den p.doktorka,

    nasa dcerka sa narodila 8.11.2007. Prvu davku Infanrixu dostala 12.2.2008, druhu 26.3.2008. P.doktorka nas objednala na tretiu davku az v septembri, ale ine maminy s podobnymi detmi idu na ockovanie uz v maji. Ktora schema je spravna?Dcerku sme dali ockovat sj prosti rotavirusom a planujeme aj Prevenar, zacat od 7.meho mesiaca. Poradtite mi prosim optimalnu schemu ockovania Prevenarom?
    Dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    V našom štáte je schéma povinného očkovania Infanrixom hexa v dvanástich týždňoch prvé očkovanie, po šiestich týždňoch druhé očkovanie a po šiestich mesiacoch tretie očkovanie. Po siedmom mesiaci veku dieťatka je schéma očkovania Prevenarom tiež tzv 2+1, teda prvá dávka, najskôr po mesiaci druhá dávka a po šiestich mesiacoch tretia dávka.