Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Hradený Prevenar

    Dobrý deň. Na internete som našla informáciu, že je Prevenar hradený do 2 rokov dieťaťa, teda dopláca sa len 85,-Sk. Tuto je to: http://www.nahlasopneumokokoch.sk/sk/poradna/vase_otazky_a_nase_odpovede.php?file=119&poradie=1&stranka=1&ofset=0

    Chcela by som dať mladšiu 1,5 ročnú dcérku zaočkovať. Ale tento mesiac začala brať na základe opakovanej moraxely Rybumonyl, má ho brať pol roka. Krčná vravela, že za toho po roka, by nemala byť očkovaná. Pediatrička zas povedala, že v tých dňoch, keď Rybumonyl neberie, by sa zaočkovať mohla. Teda ako je to, môžem ju zaočkovať, či nie. Či radšej vysadiť Rybumonyl?
    Podla mňa je pneumokok nebezpečneší ako moraxela.
    Inak dcérke nič nie je, skoro vôbec nie je chorá, len tá moraxela sa vo výtere ukazuje, nezmizla ani po preliečení Zinatom. Mala ju tam masívne.
    Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Pokiaľ nemá inú vážnu poruchu imunity, v prestávke medzi užívaním Ribomunylu môže byť zaočkovaná.
    K cene sa neviem vyjadriť, pretože je rozdielny názor MZ SR a jeho interpretácie v poisťovni, dúfam, že situácia sa vyjasní behom týždňa.