Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • môžeme očkovať?

    Dobrý deň
    chcela by som sa spýtať, môj syn bol očkovaný proti kliešťovej encefalitíde prvou dávkou, no kým sme stihli preočkovať druhou dávkou mal kliešťa. Ako máme teraz postupovať,môžeme ho hneď dať očkovať druhýkrát alebo musíme nejakú dobu počkať?
    A v akej miere je chránený proti tomuto ochoreniu ked mal len prvú dávku očkovania.
    Dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Aj keď ste mali kliešťa, očkovať môžete tak, ako je to podľa schémy. Ochrana proti kliešťovej encephalitide sa začína tvoriť o 14 dní po druhej dávke.