Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • cena očkovacej látky

    dobrý den.mam 15 rokov.chcela by som sa spýtať kolko stojí očkovacia látka proti klieštovej encefalitíde?..aku dlhu ma učinnosť??som vo všeobecnej zdrav.poistovni ..prpláca niečo aj ona?
    dakujem
    Kristína

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Očkovacia látka je plne hradená pacientom, jedna dávka stojí cca 20 eur, potrebujete tri dávky na základné očkovanie a potom každé tri až päť rokov jednu dávku na preočkovanie. Ochrana trvá po základnom očkovaní a potom po preočkovaní vždy cca päť rokov.