Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • ockovat i v letnom obdobi?

    Dobry den, chcem sa opytat ci je vhodne dat zaockovat dietatko ktore ma 23 mesiacov aj teraz v letnom obdobi proti kliestovej encefalitide? Minule sme boli v prirode a liezol krsnatu kliest po flasi, tak sme sa vystrasili a hned sme zacali zistovat, ci sa moze dietatko ockovat aj teraz v juni? Zaujima v akom odstupe treba podat vakcinu, ak je to teda mozne. Vseobecna lekarka povedala, ze teraz sa deticky neockuju, tak nevieme co mame urobit... Dakujem pekne.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Očkovať sa môže počas celého roka v odstupe mesiac druhá dávka po prvej a viac ako šesť mesiacov tretia dávka po druhej. Pravdou je, že najvhodnejšie je začať očkvanie na jeseň, teda v septembri.