Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • druhé očkovanie

    dala som pred týždňom zaočkovať syna v skratenom očkovaní proti kliešťom,
    o dva týždne by som ho mala dať očkovať znova,ale dnes sme mu našli pri kupaní kliešťa
    aj napriek tomu že sme ho nastriekali proti kliešťom.Mám ho dať ešte druhy krat očkovať,alebo to mám skúsiť až cez zimu?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Pokračujte v očkovaní podľa pôvodného plánu, teda nechajte zaočkovať ďalšiu dávku. Očkovanie nie je proti kliešťom ako takým, nezabráni ich prisaiu. očkovanie je proti možnému vírusovému ochoreniu, ktoré niektoré kliešte prenášajú.