Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • očkovať či nie

    Dobrý deň,
    chcela by som sa spýtať od akeho veku je očkovanie možné,aké sú riziká konkrétne tohto ochorenia,pretože niektorí pediatri odporúčajú očkovať až od 2 rokov?my bývame v rizikovej oblasti a sme velmi často na horach.Naša mala ma 10 mesiacov a naš pediater nám hovorí,že nič nehrozí.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Pokiaľ zabezpečíte, ay dieťatko nelizlo holé po tráve, myslím, s odhalenými niektorými časťami tela a sledujete hneď po pobyte v prírode, či kliešťa nemá prisatého, tak je možné počkať po druhom roku veku. Ak však často ste v prírode a žijete v endemickej oblasti pre kliešťovú encefalititdu, je namieste uvaťovať o očkovaní po skončení základného očkovania povinného / v 15tich mesiacoch. /