Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • KEDY OCKOVAT

    Dobry den,chcela by som sa opytat ,mam syna ktory ma 2 roky a 3 mesiace.pred dvomi dnami sme mu nasli kliesta,no sami sme mu ho nevybrali radsej sme s tym isli na pohotovost.Teraz rozmyslame nad tym ci ho dat zaockovat.Ak bude ockovany,moze sa stat ze chyti zase kliesta alebo ich to tym ockovanim odpudzuje?Su urcite obdobia kedy sa to ockuje alebo je to jedno pocas celeho roka?a neviete nahodou ako to hradi poistovna,ked to vobec hradi?Za odpoved vopred dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Očkovanie nehradí poisťovňa, je kompletne uhrádzané rodičmi.
    Očkovacia látka kliešte neodpudzuje, kliešť je len prenášačom vírusu, ktorý ochorenie spôsobuje a očkuje sa proti ochoreniu spôsobenému týmto vírusom. Očkovanie je možné počas celého roka.