Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Problem po ockovani varivaxom

    , Autor: any-26

    Dobry den, v pribalovom letaciku varivaxu, ktorym som bola zaockovana je uvedene, ze je potrebne sa vyhnut liekom ktore obsahuju kyselinu acetylsalicylovu. S tym nemam problem, kedze neberiem Acilpirin ani nic tomu podobne. Problem je, ze na internete som sa docitala, ze tato kyselina sa nachadza aj v potravinach, prevazne v zelenine a ovoci a koreniach. Nakolko som vegetarianka obavam sa, co teraz mozem konzumovat a co nie. Mohli by ste mi napisat, ci je potrebne sa vyhybat zelenine a ovoci? A ak ano ktorym druhom a na aku dlhu dobu? Popripade je lepsie teraz konzumovat zeleninu cerstvu alebo radsej varenu? Dakujem za odpoved. Anna 25 rokov.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem, či ste si nesplietli kyselinu acatylosalcylovú aspyrin, acylpyrin s kyslelinou askorbovou, čo je vitamín C. Ten nemá s očkovaním proti ovčím kiahňam nič spoločné. Všetko ovocie aj zeleninu určite môžete konzumovať!!!!!!!