Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • prenos kiahni

    Dobry vecer.Pani doktorka,chcela by soms a spytat.je mozne nakazit sa kiahnami,ked este niesu vyrazky?teda sestrine deti ich uz maju,a ja som s nimi bola ked este nemali vyrazky,vysypali sa az za dva dni co som s nimi bola.je mozna nakaza aj takto,alebo musi byt s nimi v kontakte ked uz maju tie vyrazky?mam 26 rokov a kiahne som este nemala.dakujem.Petra

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Deti sú infekčné presne dva dni pred vysypaním sa, a to dokonca takmer najviac. takže odpoveď je áno, mohli ste sa a pravdepdobne sta sa aj nakzili. Nie vždy však dôjde k ochoreniu, nakoniec možno ste kiahne prekonali a ani o tom neviete.