Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • môže sa nakaziť novorodenec od práve zaočkovaného dieťaťa?

    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, mám doma 6-mesačné bábätko a cez víkend k nám má prísť na návštevu pár s dieťatkom, ktoré bolo teraz pred týždňom očkované proti kiahňam....neviem, ako to očkovanie funguje, ale počula som niečo také, že v podstate akoby zaočkovanému dieťatku tie kiahne prepukli ale veľmi mierne.....chcem sa spýtať, nemôže sa naše bábätko náhodou od tohto pred týždňom zaočkovaného dieťatka nakaziť? nie je lepšie s návštevou počkať? ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Reakcia na očkovanie, kde sa objavili typické vyrážky a popisoali sa, že by mohli byť aj infekčné / prenesenie na človeka so zníženou imunitou/ je popisovaná na štvrtý deň po očkovaní. Ak dieťa, ktoré bolo očkované, nemá žiadne prejavy kiahní na tele, nie je dôvod na žiadne obavy z prenesenia ochorenia na iné dieťa.