Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Ockovanie dietata versus leukemia u rodica

    Mila pani doktorka, uz raz ste mi velmi dobre poradila a preto sa na Vas obraciam s otazkou ci mam dat syna 13 mesiacov mame, zaockovat proti kiahniam. Nasa pediatricka mi radi, aby som ho dala zaockovat aj ked som uz mala kiahne nakolko mam chronicku myelocytovu leukemiu s pozitivnym philadelfskym chromozomom, ze by som skor mohla dostat pasovy opar a manzel ten kiahne este vobec nemal. Co by bolo najlepsie pre synceka? Dakujem velmi pekne

    Sylvia

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak manžel kiahne nemal a vy trpíte uvedeným ochorením, je určite vhodné vyhnúť sa tomuto ochoreniu u dieťaťa, čo je možné jedine očkovaním / dve dávky/.