Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Kiahne aj po ockovani

    Dobry den,

    moj syn 5r syn bol pred rokom zaockovany proti kiahnam. teraz v skolke mali v jeho triede kiahne (posledny nakazeny pred 10 dnami). vcera sa u maleho objavili asi 4 male cervene vyrazky na usku, dnes tak 6 na nohe a 6 na ruke. vyzera to ako stipance od komara. maly nema horucku ani iny priznak. je mozne, ze je to prejav kiahni? ako sa mozu kiahne vyvyjat ked sme boli zaockovani? o tyzden mame ist do chorvatska.

    DAkjuem

    Andrea

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak je zaočkovaný len jednou dávkou vakcíny, jeho ochrana je asi na 85 percent. Takže, je mžné, že kiahne dostal. Očkujúci lekár vás mal o tejto skutočnosti informovať. Nepredpokladám, že ochorenie bude mať závažný priebeh, sama som ochorenie u zaočkovanéh jedinca videa, mal asi 8 vyrážok, bez teploty. Myslím, že o týždeň bude po kiahňach a budete môcť cestovať.