Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • zistenie protilátok - kam sa obratit?

    Dobry den,
    chcem sa spytat, na koho sa mam obratit, ked si chcem dat zistit protilatky proti kiahniam. Moj obvodny lekat je velmi neochotny, tak sa chcem poradit, ako sa mam k tomu vysetreniu dostat. Je to v kompetencii len obvodneho lekara alebo mozem ist aj za nejakym inym odbornikom? Som z Kysuc, tak odber krvi osobne do Bratislavy priniest nemozem.
    Dakujem velmi pekne za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Odborný lekár je ten, ktorý má riešiť tento váš problém. Nie je to žiaden problém, odoberie krv na protilátky proti ovčím kiehňam, zaplatíte mu za odber, on to odošle do laborat=oria, kde robia s=rologické vyšetrenia, vy to zaplatíte a oni tam urobia vyšetrenie a dajú vám výsledok. Nechápem čo je na tom zložité!