Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Očkovanie proti ovčím kiahňam

    Dobrý večer,
    máme 15 mesačnú dcéru, ktorá bola včera zaočkovaná štvorvakcínou aj proti ovčím kiahňam. Na preočkovanie proti kiahňam máme ísť už o 4 týždne. Vy odporúčate preočkovanie s odstupom od prvej dávky minimálne 6 týždňov. Môžeme dať dcéru zaočkovať aj o 4 týždne od prvej dávky? Ďakujeme pekne za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Preočkovanie druhou dávkou jednozložkovou vakcínou proti ovčím kiahňam sa odporúčamnajskôr o 6 týždňov po prvej dávke.