Poradňa dojčenia a výživy

Poradňa dojčenia a výživy
6,288 otázok

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Cena vakcíny

  , Autor: odbornik2

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, aká je cena vakcíny proti kiahňam, ak by som chcela dať zaočkovať svoju 3 ročnú dcérku, ktorá má atopický ekzém? Po polroku, je asi nutné preočkovanie. Platí sa táto vakcína spolu- alebo zvlášť očkovanie + preočkovanie?

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  O tom koľko stojí očkovanie u tohto ktorého lekára hovorí jeho cenník výkonov, takže k tomu sa neviem vyjdriť. očkovacia látka stojí cca 50 eur každá dávka, odporúča saočkovanie dvoma dávkami očkovacej látky v odstupe šesť týždňov až šesť mesiacov.

Podobné otázky

 • cena vakciny

  , Autor: odbornik2

  Dobry vecer!
  O par dni ideme s dcerkou na ockovanie (ma 15 mesiacov),tak som si vypytala od lekarky recept na tu stvorvakcinu aj proti kiahnam.Povedala ,ze stoji okolo 60 euro a ze si mame vypytat 2 ihly.Rada by som vedela,ci je v tom baleni aj davka na preockovanie,alebo to budeme musiet kupit este raz?Len potom neviem,preco mame pytat 2 ihly.Aj druha davka ma taku cenu?
  Aj som rozmyslala,ci samotne vakciny proti kiahnam nie su lacnejsie.Zda sa nam to dost vela 120 euro.Viete prosim poradit?
  Este by som rada vedela,ci by som dcerku mohla dat ockovat proti kiahnam hocikedy,lebo lekarka mi povedala,ze bud ju zaockuje teraz,alebo ked bude mat 10 rokov.Nerozumiem tomu.Vdaka za odpoved!

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Zaočkovať proti kiahňam sa dá kedykolvek, pokial kiahne nemala.
  Dve ihly sú súčasťou balenia očkovacej látky.
  Preto moja odpove´d trochu mešká, že som zisťovala cenu vakcíny, teda je takáto. Tetra vakcína, teda v jednom vpichu kiahne, ružienka, mumps a osýpky stojí podľa mojich vedomostí 49 eur a pár centov. Jednozložková vakcína proti kiahňam stojí cca 51 eur. Takže určite nie je očkovanie jednozložkovými vakcínami lacnejšie nehovoriac o potrebe jedného vpichu naviac.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: