Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • 2. vakcína

    Môj syn bol v januári zaočkovaný proti ovčím kiahňam. Mal vtedy 18 mesiaciov. Neviem sa rozhodnúť, či ho mám dať preočkovať aj druhou vakcínou. Zatiaľ ešte vážne chorý nebol. Asi dvakrát bol pechladený, ale nič také vážne to zatiaľ nebolo. Aká je pravdepodobnosť, že ich dostane ak ho nedám či nedám preočkovať?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je 85 percentná pravdepodobnosť, že kiahne nedostane a ak ich aj dostane budú mať ľahký priebeh. Posledné odporučenia jednoznačne hovoria, že pre dlhodobú a dobrú ochranu je potrebné preočkovanie druhou dávkou očkovacej látky proti ovčím kiahňam.