Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • dolezite informacie

    Mila poradna. Chcela by som sa Vas spytat otazku ohladom ockovania prasacej chripky. dcerka bola ockovana v skole pred tyzdnom proti prasacej chripke,na 2 den cez noc mala zvysenu teplotu 37,5(a to len v noci) o 3 dni mala znova zvys.teplotu 37,8 ,pobolieva ju hlavicka. Ma 4roky a 10 mesiacov.(v aprili bude mat 5rokov). ake su este mozne priznaky po ockovani,ako dlho pretrvavaju a je to mozne take zvysene teploty s odstupom? este ma soplik a maly suchy kasel. Dakujem Vam za radu.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    V kontexte toho, že takéto virozy s príznakmi, ktoré popisujete sú teraz veľmi časté, odporúčam dieťa vyšetriť u svojho lekára, aby nedošlo k zámene predpokladanej reakcie na očkovanie a ochorenia. Reakcia na očkovanie by sa nemala opakovať.