Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • preockovat

    Dobrý deň, mala by som na Vás otázku, moja neter má 4 roky, bola očkovaná proti chrípke 5 novembra, Fluarix (0,5ml)vakcinou, naša doktorka nalieha ,aby bola preočkovaná za mesiac tou istou vakcínou,nebude to pre ňu zbytočné, kedže ja mám 6 ročného syna on dostal túto vakcínu raz, a moja dcérka má 15 mesiacov dostala Vaxigrip Junior ona má túto vakcínu dostať ešte za mesiac, ale táto je slabšia, (0,25ml) podla Vás je nutné ju preočkovať? Dakujem Vám za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vo veku štyri roky, aj keď sa pravdepocobne očkuje prvý raz v živote nie je potrebné preočkovanie v danom roku.