Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • očkovanie proti chrípke-nežiadúce účinky vakcín

    Dobrý deň pani doktorka, plánujem dať zaočkovať svoju 21 mesačnú dcérku proti chrípke.Neviem ešte akou vakcínou -to nám snáď asi povie pani doktorka-vraj na trhu sú dostupné 4 druhy,ale zaujímalo by ma,či ste sa doteraz stretli s nejakými nežiadúcimi účinkami po očkovaní proti chrípke u jednotlivých vakcín.Ak áno s čím máme prosím rátať ??
    pozn.:.Dcérka mala na 9 deň 38,3 teplotu po očkovaní MMR vakcínou,taktiež po očkovaní Prevenarom.
    ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vaše dieťatko zrejme po stimulácii imunitného systému očkovaním a začiatku imunitnej odpovede, smerujúcej k tvorbe obranných látok, reaguje teplotu až horúčkou. je to normálna reakcia.
    Po očkovaní proti chrípke osm sa inou reakciou než začervenaním v meiste vpichu nestretla.