Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • informacia

    Pani doktorka, zvazujem ockovanie proti chripke nasej 22 mesacnej dcerky. Je to podla vasho nazoru vhodne ockovanie? (som na MD, ale chodime medzi deti do MC, roznych detskych kutikov a v zime to budeme asi vyuzivat dost casto)7.9 mame planovane ockovanie Havrixom, ako dlho po tomto ockovani mozme dat chripkovu vakcinu? Ake je davkovanie a ktore mesiace su vhodne?
    Dakujem velmi pekne za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Očkovanie detí od roka veku sa podla roznych autorov odporúča. Záleží samozrejme na sposobe života,m ale ak ste pomerne vela v kolektíve, je očkovanie vhodné. Po očkovaní Havrixom je ďalšie očkovanie možné o dva týždne. Dávkovanie je rozne, pre rozne vakcíny, to sa dohodnete s vašim lekárom podla druhu vakcíny. Najlepším obdobím pre očkovanie je polovica oktobra.