Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • rubeola mums osypky

    Ked mal syn 5 rokov bol ockovany poliom. Bolo to jeho posledne ockovanie. Odstahovali sme sa do rakuska, je v prvom rocniku a zo skoly dostali sme ponuku na ockovanie proti rubeole, mumsu a osypkam. Proti tomu bol uz zaockovany ale uz ako 14 mesacny. Je to bezpecne, dat ho teraz prockovat?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Preočkovanie sa všade robí druhou dávkou a v mnohých kajinách vo veľmi rozdielnom veku. V Českej republike pol roka po prvej dávke, u nás v jedenástom roku veku. Ak plánujete žiť v Rakúsku, nechajte sa zaočkovať podľa ich očkovacieho kalendára.