Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Očkovanie proti H1N1

    Dobrý deň pani doktorka,

    chcela by som sa opýtať, aký názor máte o očkovaní proti H1N1. Môj synček má 20 mesiacov, mala by som ho dať zaočkovať, alebo radšej nie? Ďakujem, s pozdravom

    Regina

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem, v ktorej krajine žijete ale na Slovensku ešte očkovanie nie je aktuálne, takže nevieme kto sa presne bude očkovat. Určí to totiž hlavný hygienik a min. zdravotníctva podla aktuálnej situácie. Pokiaľ viem vo všetkých krajinách je to tak. takže ak žijete v krajine, kde sa určilo, že sa majú očkovat deti, je vhodné dať dieta zaočkovat.