Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • prevenar+hepatitída A

    , Autor: mamina24

    dobrý deň,potrebujem sa opýtať na očkovanie prevenarom/vidím že zase/,dnes sme boli na15.mesačnom očkovaní a malý bol aj preočkovaný prevenarom,narodil sa 5.8.2007,očkovania prevenarom 22.4.2008,8.7.2008,a dnes 11.11.2008,hovoril že ešte v dvoch rokoch treba preočkovať,pýtala som sa nášho pediatra či to nieje nejak vela,hovoril že je taká schéma a ďalej som nič nepočula,lebo malý reval ako tur,ešte by som rada vedela Váš názor na očkovanie proti hepatitíde A,staršieho syna/11.rokov/,som dala zaočkovať keď išiel do škôlky v 3.rokoch,ale teraz všade čítam o epidémii,tak neviem či malého mám dať zaočkovať teraz alebo stačí v 3.rokoch,ďakujem za odpoveď na moje siahodlhé otázky.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Prevenar musíte očkovať podľa tej schémy, akou sa začalo, držte sa rád svojho lekára.
    Žltačku typu A očkujem u svojich detí po skončení základného očkovania, teda po zaočkovaní v pätnástom mesiaci. Je samozrejme možné toto očkovanie posunúť do ktoréhokoľvek veku.