Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Nepovine ockovania

    Dobry den chcem sa opitat,mam 8mesacnu dcerku a chcela by som ju davat ockovat aj nepovinymi ockovaniami ake by ste my mohli odporucit!Dakujem Janka

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vo veku vášho dieťatka do jedného roka je možné zaočkovať proti pneumokokovej infekcii, konjugovanou očkovacou látkou Prevenar v schéme 2+1, teda tri dávky v rozmedzí 0 6 týždňov a 6 mesiacov. Po skončení základného očkovania, teda vo veku 15 mesiacov o mesiac po očkovaní proti mumpsu, ružienke a osýpkam odporúčam očkovanie proti žltačke typu A v dvoch dávkach v rozmedzí pol až jeden rok.