Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Rotavirusy

    Krasny den, mam 2 mesacnu dceru, chystam sa s nou na ockovanie v 3 mesiaci, chcem to spojit i s prevenarom a v tej suvislosti ma napadlo i ockovanie proti rotavirusom.Ma to nejaky vyznam? A bolo by to dobre urobyt i u 2 rocnej dcerky? A ako je to s uhradou?Vdaka.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Očkovanie proti rotavírusom má obrovský význam v tom, že toto ochorenie je u detí, hlavne v chladných mesiacoch pomerne časté a čím menšie dieťa, tým závažnejší priebeh. Deti často vyžadujú pobyt v nemocnici na infekčnom oddelení k zvládnutiu stavu. Očkovanie musí byť ukončené do skončeného šiesteho mesiaca veku dieťaťa. Očkuje sa dvoma resp. troma dávkami očkovacej látky podľa druhu očkovacej látky/, inteval medzi jednotlivými dávkami je najmenej 4 týždne. Jedna dávka stojí cca 2600 Sk.