Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • 11,5 mesacne babatko..

    , Autor: Krasti

    Dobry den, prosim mam otazku. Kolko denne tekutin spolu ma vypit moje skoro 12 mesacne dietatko? Davam jej cajik, vypije tak 3 dc plus je kojena, ale to vacsinou len v noci a rano, sem tam pobede a vecer.. Ako je to s kasami a lepkom? Kasu jej davam aj mliecnu ochutenu prip. nemliecnu, alebo priamo ovsene vlocky s ovocim.. Lepok vo forme chlebika ma, ale teda nie domaci ale normalny kupovany, ktory jeme aj my.. Citala som, ze sa takyto nema. :(Papa tak 5 x do dna s tym ze tam ratam aj nejaku piskotu s vitaminmi, alebo jogurt, ten inak moze aj kazdy den? Vazi len 7,8 kg.
    Dakujem za reakciu

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Chlieb do roka nedávam, obsahuje soľ. ALe po roku samozrejme môže bežný chlieb. Varujem pred alternatívnymi obilninami ako je špalda, pohánka, proso - nemajú žiaden výživový benefit.
    Má papať 5x denne, niekedy ešte pred spaním dostanú v tomto veku kojenie alebo mlieko.