Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Nechce mi jest babatko bez klobucika

    , Autor: Kajka1998

    Dobry den chcela by som sa spytat moja malinka mi asi 3 dni vzdy po krmeni si cmuľa pästicku a je nepokojna. Môze to byt ze mam málo mlieka alebo zle dojcím? Lebo použivam klobúčik a skusala som dojcit aj bez klobúčika a odmietala mi malinka. Ako sa dá odnaucit od klobúčiku? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dieťa objavuje svet a ak je malinké / nenapísali ste ako je stará/ tak ho objavuje ústami a jediné, čo má v dosahu súruky, takže cmúľanie prstíkov je normálny prejav dieťaťa v určitom veku, neznamená hlad ani nekvalitné mlieko.
    Skste ju priložiť bez klobúčika hlavne, keĎ je hladná a jej základným cieľom je uchytiť prsník a napíť sa